Skip links

Web Tasarım

Bugün, yüksek kaliteli markaların bir web sitesi, etkili bir dijital pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır ve tüketicilerin web tasarımında markaların sahip olması gereken standart ve beklentileri daha da yüksektir. 2019 tarihli Gartner raporuna göre, ankete katılan B2B müşterilerin% 88’i, son başarılı bir satın alma kararında karşılaştıkları bilgilerin yüksek olduğunu söyledi. “

Bu verilerden, sektörden bağımsız olarak, mevcut, bilgilendirici ve estetik açıdan hoş bir web sitesinin, potansiyel müşteriler için güven yarattığını ve bu nedenle müşteri kazanımını ve dönüşüm oranlarını etkileyebileceğini biliyoruz.

Tasarım, fikirleri toplama ve düzenleme ve estetik olarak uygulamaya koyma, belirli bir amaç için belirli ilkelerin yönlendirmesi sürecidir. Web tasarımı, içeriği, son kullanıcıların Internet üzerinden bir web tarayıcısı yardımı ile Internet üzerinden erişebilecekleri elektronik web sayfalarında sunma niyetiyle benzer bir oluşturma işlemidir.

Tasarım: grafik, reklam ve metinlerin düzenlenmesi budur. Web dünyasında, temel hedef, göze baktıkları bilgileri bir bakışta bulmalarında yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengesini, tutarlılığını ve bütünlüğünü korumayı içerir.

Web tasarım elemanları
Tasarım her cihaza uyum sağlamalıdır.

Web tasarımı, aşağıdaki gibi tüm tasarım türleriyle aynı temel görsel unsurların çoğunu kullanır:

Renk: Renk seçimi amaç ve müşteriye göre değişir; Web için güvenli renkler kullanarak, bir kişinin kişiliğini veya bir kuruluşun markasını aktaran siyah beyaz veya çok renkli basit bir tasarım olabilir.

Grafikler: grafikler, web tasarımını geliştiren logolar, fotoğraflar, küçük resimler veya simgeler içerebilir. Kullanıcının daha kullanıcı dostu olması için web sayfasının rengi ve içeriği ile çalışarak, çok sıkışık veya yüklenemeyecek kadar yavaş bırakılmadan uygun şekilde yerleştirilmeleri gerekir.

İçerik: İçerik ve tasarım, sitenin iletisini resimler ve metinler aracılığıyla geliştirmek için birlikte çalışabilir. Yazılı metin, okuyucunun kafasını karıştırmamak ve sitede kalmaları için istediklerini vermemek için her zaman ilgili ve yararlı olmalıdır. İçerik, arama motorları için optimize edilmeli ve alakalı anahtar kelimeler ekleyerek yeterli uzunlukta olmalıdır.

Kullanımı kolay web tasarımı oluşturma

Bir siteyi güzel ve görsel olarak çekici kılan temel web tasarım öğelerine ek olarak, bir web sitesinin de her zaman son kullanıcıyı göz önünde bulundurması gerekir. Kullanım kolaylığı aşağıdaki faktörlere dikkat edilerek sağlanabilir.

Gezinme: sitenin mimarisi, menüler ve web tasarımındaki diğer gezinme araçları, kullanıcıların nasıl göz attıkları ve arama yaptıkları göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır. Amaç, kullanıcının ihtiyaç duydukları bilgileri verimli bir şekilde bulmalarını kolaylaştırarak site içinde kolayca hareket etmelerine yardımcı olmaktır.

Kaynaklar: Birkaç kaynağın kullanılması bir web sitesinin tasarımını iyileştirebilir. Çoğu web tarayıcısı, yalnızca “web için güvenli kaynaklar” olarak bilinen belirli sayıda kaynağı okuyabilir, bu nedenle tasarımcınız genellikle bu yaygın olarak kabul edilen grup içinde çalışır.

Multimedya: tasarımdaki ilgili video ve ses uyaranları, kullanıcıların bilgi yakalamalarına yardımcı olur, kolay ve hızlı bir şekilde anlayış geliştirir. Bu, ziyaretçileri web sitesinde daha fazla zaman geçirmeye teşvik edebilir.

Uyumluluk: Web sitesini, görselleştirmesini artırmak için farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde eşit derecede iyi çalışacak şekilde tasarlayın.

Teknoloji: teknolojik gelişmeler tasarımcılara hareket ve yenilik ekleme özgürlüğü verir ve web tasarımının her zaman taze, dinamik ve profesyonel olmasını sağlar.

Etkileşimli: Tasarıma yorum kutuları ve fikir anketleri ekleyerek kullanıcıların katılımını ve aktif katılımını arttırın. Ziyaretçilerin e-posta formlarını ve aboneliklerini bültenlere giden müşterilere dönüştürün.